PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA POD WEZWANIEM ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ W BIAŁYMSTOKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 sierpnia 2020 (21 niedziela zwykła)

2020-08-23

Ogłoszenia parafialne ? 21 Niedziela Zwykła - 23.08.2020 r.

 1. 1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Za tydzień taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

2.     2. W tygodniu będziemy obchodzili następujące wspomnienia liturgiczne:

- poniedziałek - święto św. Bartłomieja

- wtorek - od 19.00 różaniec prowadzony przez Wojowników Maryi

- środa - uroczystość NMP Częstochowskiej

- czwartek - wspomnienie św. Moniki

- piątek - wspomnienie św. Augustyna

- sobota - wspomnienie męczeństwa św. Jana chrzciciela

3.    3. Za rok będziemy obchodzić 20-lecie istnienia Parafii. Z tej okazji pragniemy przygotować kalendarz na 2021 rok, dlatego prosimy Was o udostępnienie zdjęć z życia Parafii.

4.    4. Ruszyła akcja Caritas "Tornister Pełen Uśmiechów", której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin. Do końca sierpnia można zakupić tzw. wyprawkę szkolną, a następnie dostarczyć ją do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32.

5.     5. Studium Teologii w Białymstoku rozpoczyna rekrutację na studia i kursy formacji duchowo - teologicznej. Szczegóły w gablocie przy wejściu do kościoła.

  6.  Od 36 lat z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny pielgrzymujemy pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. W tym roku, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, pielgrzymka w dotychczasowej formie nie może się odbyć. Zachęcamy jednak do indywidualnego pielgrzymowania w dniu 5.09, zarówno pieszego jak i za pomocą środków transportu, zachowując przy tym obowiązujące zasady bezpieczeństwa epidemicznego.  Msze św. dla pielgrzymów w Sanktuarium w Krypnie w sobotę (5.09) będą odprawione o godz. 16:00 oraz 18:00. 

7.     7. Z całego serca dziękujemy za każdy przejaw życzliwości wobec naszej wspólnoty. Każdego dnia polecamy Was Kochani dobremu Bogu i Jego Matce w modlitwie. Słowo pozdrowienia posyłamy do wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2011 - 2020
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Faustyny Kowalskiej w Białymstoku